Ankara Buharlı Koltuk Yıkama
Buharlı Koltuk Yıkamada Kampanya!
7 Kişilik mindersiz oturma grubu temizliği 250 TL, minderli oturma grubu temizliği 300 TL. Kanepe, yatak, baza temizliğinde ekstra indirimleri kaçırmayın!
TÜMÜNÜ GÖR

Müşterilerin Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Müşterilerin Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Koltuk yıkama hizmetine talep her geçen gün artarken yeni firmalar ya da ek iş olarak bu sektöre atılanlar da artıyor. Bununla birlikte temizlik sektörünün hizmet kalitesi de düşebiliyor.

Bu yazımızda koltuk yıkatacak olan kimselerin dikkat etmesi gerekenlere değinmek istiyoruz.

İnternette yaptığımız “koltuk yıkama”, “buharlı koltuk yıkama” ve benzeri aramalar sayesinde pek çok internet sitesine ve dolayısıyla hizmet verene ulaşabiliyoruz. Müşteriler için büyük kolaylık sağlayan internet bazı durumlarda can sıkıcı durumlara neden olabiliyor. Öncelikle işini hakkıyla yapan hizmet verenleri tenzih ediyoruz. Bu konulara değinecek olursak;

Koltuk Yıkamada Fiyat Aldatmacası

69 TL’ye oturma grubu temizliği gibi başlıklarla müşteri çekmeye çalışan hizmet verenleri anlayamıyoruz. Zira 69 TL’ye yapılacak temizlik nasıl olur az çok tahmin ediyoruz. Kullanılan ekipman, temizleyici malzemeler, işçilik, ulaşım gibi masraflar göz önünde bulundurulduğunda bu fiyata işin hakkını vermek maalesef imkansızdır.

Sadece ziyaretçi çekebilmek için de böyle sansasyonel fiyatlar yazanlar olabiliyor.

Ayrıca dikkatimizi çeken ve bizi oldukça şaşırtan bir durum var. O da şöyle… Yıkama hizmetini yüzeysel ve detaylı olarak sınıflandırıp düşük fiyatla dikkat çekmeye çalışanlar var.

Kullanılan Ekipmanların Önemi

Koltuk yıkama hizmetinde kullanılan ekipmanlar oldukça önemlidir. Vakum işleminde yetersiz kalan bir makine nedeniyle koltuk yıkama hizmetinden sonra döşemelerde su lekeleri kalabilir ya da kirler iyice çekilemediği için yapılan işlemin bir anlamı kalmaz.

Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aldatıcı ya da Abartılı İfadeler

Bu konuda pek çok örnek verilebilir ancak koltuk yıkama hizmetinde yapılan abartılardan en dikkat çekenini paylaşmak istiyoruz. Temizlik işleminde kullanılan Karcher Sc2 buhar makinesinin sıcaklığıyla ilgili bir abartı var ki hiç sormayın. Karcher’in resmi sitesinde buhar makinesinin teknik özellikleri kısmında “Buharın çıkış ağzında sıcaklığı yaklaşık 100°C ve temizlenen yüzeyde yaklaşık 84°C değerindedir.” açıklaması yazmasına rağmen bazı hizmet verenler buhar makinesinin 150 derece sıcaklıkla buhar verdiğini iddia etmektedir. Oysa ki yüzeyde sıcaklık yaklaşık olarak 84°C‘dir.

Karcher SC2 Buhar Makinesinin Buhar Sıcaklığı Yüzeyde Yaklaşık 84°C‘dir.

Kullanılan Temizleyicilerin Önemi

Kolştuk yıkama işleminde tekstil ürünlerine yönelik temizleyiciler kullanılmazsa koltuklarda telafisi mümkün olmayan sorunlar yaşanabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse; renk karışması, renk açılması, döşemenin çürümesi ya da deforme olması… Ne yazık ki bulaşık detarjanı, yağ çözücü gibi temizleyicilerle koltuk döşemelerini temizleyenlere şahit olduk, oluyoruz.

İş Disiplini

Koltuklara su püskürtürken duvarları yıkayanlar, parkeleri aşırı derecede ıslatıp temizlemeyip parkelerin şişerek deforme olmasına neden olanlar, ekipmanları yanlış kullanarak döşemelere zarar verenleri duyuyoruz ve işimizi her zaman dikkatle yapıyoruz.

Yaşanabilecek her türlü sorun sonrasında karşınızda bir muhattap bulabilmek için koltuk yıkama hizmeti alacağınız firmayı iyice araştırıp, değerlendirmenizi ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Kaplan Temizlik Hizmetleri olarak her zaman yanınızdayız. Hizmetlerimizden faydalanmak için 0312 244 01 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ankara Buharlı Koltuk Yıkama başlıklı makalemizde Buharlı Koltuk Yıkama - 0312 244 01 40 ve Koltuk Yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.

10 Temmuz 2020
106 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Değerli müşterimiz, temizlik ekiplerimiz maske, eldiven ve galoş kullanarak çalışmakta olup sizlerin de sağlığı için çalışma ortamında bulunmamanızı rica ederiz.
close
Tıkla Ara