Ankara Buharlı Koltuk Yıkama

  Müşterilerin Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Etmesi Gerekenler

  Müşterilerin Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Etmesi Gerekenler

  Koltuk yıkama hizmetine talep her geçen gün artarken yeni firmalar ya da ek iş olarak bu sektöre atılanlar da artıyor. Bununla birlikte temizlik sektörünün hizmet kalitesi de düşebiliyor.

  Bu yazımızda koltuk yıkatacak olan kimselerin dikkat etmesi gerekenlere değinmek istiyoruz.

  İnternette yaptığımız “koltuk yıkama”, “buharlı koltuk yıkama” ve benzeri aramalar sayesinde pek çok internet sitesine ve dolayısıyla hizmet verene ulaşabiliyoruz. Müşteriler için büyük kolaylık sağlayan internet bazı durumlarda can sıkıcı durumlara neden olabiliyor. Öncelikle işini hakkıyla yapan hizmet verenleri tenzih ediyoruz. Bu konulara değinecek olursak;

  Koltuk Yıkamada Fiyat Aldatmacası

  69 TL’ye oturma grubu temizliği gibi başlıklarla müşteri çekmeye çalışan hizmet verenleri anlayamıyoruz. Zira 69 TL’ye yapılacak temizlik nasıl olur az çok tahmin ediyoruz. Kullanılan ekipman, temizleyici malzemeler, işçilik, ulaşım gibi masraflar göz önünde bulundurulduğunda bu fiyata işin hakkını vermek maalesef imkansızdır.

  Sadece ziyaretçi çekebilmek için de böyle sansasyonel fiyatlar yazanlar olabiliyor.

  Ayrıca dikkatimizi çeken ve bizi oldukça şaşırtan bir durum var. O da şöyle… Yıkama hizmetini yüzeysel ve detaylı olarak sınıflandırıp düşük fiyatla dikkat çekmeye çalışanlar var.

  Kullanılan Ekipmanların Önemi

  Koltuk yıkama hizmetinde kullanılan ekipmanlar oldukça önemlidir. Vakum işleminde yetersiz kalan bir makine nedeniyle koltuk yıkama hizmetinden sonra döşemelerde su lekeleri kalabilir ya da kirler iyice çekilemediği için yapılan işlemin bir anlamı kalmaz.

  Koltuk Yıkama Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Aldatıcı ya da Abartılı İfadeler

  Bu konuda pek çok örnek verilebilir ancak koltuk yıkama hizmetinde yapılan abartılardan en dikkat çekenini paylaşmak istiyoruz. Temizlik işleminde kullanılan Karcher Sc2 buhar makinesinin sıcaklığıyla ilgili bir abartı var ki hiç sormayın. Karcher’in resmi sitesinde buhar makinesinin teknik özellikleri kısmında “Buharın çıkış ağzında sıcaklığı yaklaşık 100°C ve temizlenen yüzeyde yaklaşık 84°C değerindedir.” açıklaması yazmasına rağmen bazı hizmet verenler buhar makinesinin 150 derece sıcaklıkla buhar verdiğini iddia etmektedir. Oysa ki yüzeyde sıcaklık yaklaşık olarak 84°C‘dir.

  Karcher SC2 Buhar Makinesinin Buhar Sıcaklığı Yüzeyde Yaklaşık 84°C‘dir.

  Kullanılan Temizleyicilerin Önemi

  Kolştuk yıkama işleminde tekstil ürünlerine yönelik temizleyiciler kullanılmazsa koltuklarda telafisi mümkün olmayan sorunlar yaşanabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse; renk karışması, renk açılması, döşemenin çürümesi ya da deforme olması… Ne yazık ki bulaşık detarjanı, yağ çözücü gibi temizleyicilerle koltuk döşemelerini temizleyenlere şahit olduk, oluyoruz.

  İş Disiplini

  Koltuklara su püskürtürken duvarları yıkayanlar, parkeleri aşırı derecede ıslatıp temizlemeyip parkelerin şişerek deforme olmasına neden olanlar, ekipmanları yanlış kullanarak döşemelere zarar verenleri duyuyoruz ve işimizi her zaman dikkatle yapıyoruz.

  Yaşanabilecek her türlü sorun sonrasında karşınızda bir muhattap bulabilmek için koltuk yıkama hizmeti alacağınız firmayı iyice araştırıp, değerlendirmenizi ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.

  Kaplan Temizlik Hizmetleri olarak her zaman yanınızdayız. Hizmetlerimizden faydalanmak için 0505 445 60 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Bir önceki yazımız olan Ankara Buharlı Koltuk Yıkama başlıklı makalemizde 03129118016 ve Koltuk Yıkama hakkında bilgiler verilmektedir.

  10 Temmuz 2020
  140 görüntülenme

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

  WhatsApp'tan Yazın
  Tıkla Ara