ec
Kış Mevsiminde Koltuk Yıkama
Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®
ec
Kredi Kartlarına 2-3-6-9-12 Taksit
Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage özellikli kredi kartlarına 2-3-6-9-12 taksit kampanyasını kaçırmayın!
TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Sincan Halı Yıkama

Anasayfa » Sincan Halı Yıkama

Sincan Halı Yıkama

Şu anda halı yıkama hizmeti vermemekteyiz. Koltuk yıkama hizmetimizden faydalanmak isterseniz buraya tıklayıp bilgi alabilirsiniz ya da 0312 244 01 40 numaralı telefonla görüşebilirsiniz.

Sincan halı yıkama fabrikalarında en köklü firmalardan olan Kaplan Halı Yıkama ilk kurulduğu yıldan günümüze kadar olan süreç içerisinde hijyenik temizliği ve insan sağlığını ön planda tuturak yıkama yapar. Toksit içerikli deterjanlar ile yıkanan halıların evde soluduğumuz ortamla karışır ve halıda kalan deterjan kalıntıları sağlığımızı bozduğu için firmamız bu ürünleri kullanmaz. Halı yıkama Ankara Sincan bölgesinde bulunan tüm mahallerinde hizmet verir. Sadece halı yıkamakla kalmayan firmamız evde bulunan battaniye, yün yorgan, elyaf yorganların yıkamasını yapar. Ankara’nın en büyük ilçelerinden olan Sincan halı yıkama firmamızı tercih ediyor.

Halıları hangi sıklıkla yıkatılmalıdır?

Halı yapımında  akrilik, polupropilen ve korteks polyester iplikler kullanılmaktadır. Kabartma halılarda  akrilik ve hav ipliği kullanılır. Zamanla kullanılan halılar görünüşte temiz gibi görünsede üzerinde oluşan tozlar zamanla diplere toplanmaktadır. Halılarda zamanla mantar, mayt ve bakteriler baş gösterir ve insan sağlığına zararlı olan hale gelirler. Yüzeyi temiz gibi görünen bu halılar insan sağlığına zararlı hale gelmiştir. Kaplan Halı Yıkama, sağlığınız için yılda en az 2 kez halıların yıkanmasını tavsiye eder.

Halılar 1 haftada neden kirlendi?

Yıkanan halıların kısa süre sonra daha çabuk kirlendiği iddia edenler halı yıkama sektöründeki bir sorunu işaret ederler. Yıkama için giden halının eve geldikten kısa bir süre sonra halıda eskisine nazaran daha çok kirlenme olduğu anlaşılır. Halı yıkarken şartlarının uygun olmadığı anlamına gelir. Bunun sebebi yıkama işleminde yapılan sorunlardan kaynaklanır. Yıkama işlemleri yapılırken deneyim sahibi olmayan, kullandığı maddelerde kalitesiz ürün kullanan işletmeler yıkama işleminde halının yıkama işlemi öncesinde hav diplerinde bulunan tozların ve kirlerin yüzeye çıkmasından kaynaklanan bu sorun güvenilir bir yıkamacıya firmaya halı yıkatmakla yaşanmayacaktır.

Evcil hayvan besleyen evlerde halı temizliği nasıl olur?

Zemin ve halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de evde evcil hayvan besleyenler içindir. Ev temizliğinde önemli bir yeri olan,  aynı yaşam alanında bulunduğu kedi köpek kuş gibi evcil hayvanların halı temizliğini nasıl etkilediği merak edilir. Halıların bu tarz yerlerde temizliği daha zordur. Hayvanların kokularının halıda sinmesi daha fazla olacağından ve aynı ortamda bulunan küçük çocuklarımızda bu kokulardan etkilenir. Evcil hayvan olan evlerde hayvanların oluşturduğu lekelenmeleri anında temizleme işlemi yapılmalıdır. Bu tür hayvan besleyen evlerde halılar sık sık yıkatılmalıdır.

Halılar evde mi yoksa halı yıkama fabrikalarında mı yıkatılmalıdır?

Halı temizliğinde ev hanımlarının en çok merak ettiği ve sorduğu bir konu olan “Evde yıkanan halılar mı yoksa halı yıkama fabrikalarında yıkanan halılar mı daha temiz olur?” sorusunun cevabını veriyoruz.

Evde yıkanan halılar insan gücüyle dar alanda ve bilinçsizce yıkanmaktadır. Bu şekilde yapılan yıkamalarda ev sahibi çok fazla efor sarf etmekte, çok fazla su ve deterjan harcamaktadır. Bunun maliyeti neredeyse halı yıkama firmasına vereceğiniz ücrete yakın olacaktır. Yine de buna rağmen işini iyi bilen bir fabrikada yıkanan halılar kadar temiz olmamaktadır. Bunun sebebi ise fabrikalarda 8 fırçası olan tam otomatik makineler kullanılmaktadır. Hiçbir insan gücü, bu makinelerden daha iyi yıkayamaz. Ayrıca fabrikada kullanılan halı deterjanları, halı temizliğinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Halılar yıkandıktan sonra ise sıkma makinesi ile halının içindeki tüm pis su sıkılarak halı durulanmaktadır. Evde yapılacak yıkamada halının suyu sıkılmadığı için içindeki pis su halıyla birlikte kalacaktır ve halının kuruma süresini oldukça uzatacaktır. Belirtilen sebeplerden dolayı halılarınızı halı yıkama firmasına yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster