yandex
Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

UV-C Işık İle Antibakteriyel Koltuk Yıkama

Ultraviyole Işınla Koltuk ve Yatak Temizliği

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® olarak koltuk yıkama hizmetimizde %100 antibakteriyel temizlik imkanı sunan UV-C (Ultraviyole – C) ışın kullanarak akar ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmaları yok ediyoruz.

Ev Tozu Akarları Nedir?

UV-C ışık ile antibakteriyel koltuk yıkama hizmetimizden söz edeceğimiz bu yazıda öncelikle ev tozu akarları hakkında temel bilgiler vermek istiyoruz.

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği internet sitesi1nde yer alan bilgilere göre; ev tozu akarları eklem bacaklılar ailesine mensup gözle görülemeyen mikroskobik canlılardır. Sıcak ve nemli ortamları seven akarlar, bu tip ortamlarda hızla çoğalırlar. Halı ve koltuk gibi eşyaların yüzeyine yerleşen ev tozu akarları, insanların deri döküntüleri ile beslenirler ve hareket halinde kolayca havaya karışırlar.

Ev Tozu Akarlarından Nasıl Korunabiliriz?

Evinizi sık sık havalandırarak ve nem dengesini sağlayarak akarlardan korunabilirsiniz. Öyle ki %50 nem oranının altında akarlar yaşama olanağı bulamaz. Bunun dışında yatak takımlarını haftalık değiştirmek, halı kullanmamak ya da ince kilim tarzı halılar kullanmak, kalın ve ağır perdeler yerine ince tül perde ya da stor perde kullanmak, kitapları kapalı dolaplarda muhafaza etmek, HEPA filtreli elektrik süpürgesiyle haftada en az bir kez temizlik yapmak, eşyaların tozunu almak gibi kriterlere dikkat ederseniz gözle görülmeyen bu zararlı mikroorganizmalardan sakınabilirsiniz.

Ev tozu akarları (mite), sıradan bir soğuk algınlığı ya da grip gibi bir rahatsızlıkla karıştırılabilen belirtilere neden olabilir. Bunlar; hapşırma, öksürme, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, yüz ve baş ağrıları, göz altlarında mavimsi morluklar olarak sıralanabilir.

KOLTUK YIKAMA SEKTÖRÜNDE BÜYÜK YENİLİK!

Koltuk yıkama sektöründe UV-C ışınları kullanarak büyük bir yenilik yapıyoruz ve müşterilerimize %100 antibakteriyel temizlik sunuyoruz. Koltuk yıkama hizmetimizin aşamalarına yeni bir adım ekliyoruz ve temizliğe başlamadan önce UV-C ışığıyla birlikte tüm bakteri ve akarları yok ediyoruz.

İngiliz Alerji Derneği’nden onaylı ve ödüllü, dakikada 4200 darbe vuran makineyle koltuk ya da yatak yüzeyindeki toz akarlarını ve bunların dışkılarını, deri kalıntılarını, mikro düzeyde diğer parçacıkları yüzeyden söküp derinlemesine temizliyoruz. Aynı zamanda UV-C ışık ile %100 kesinlikle hepsini yok ediyoruz ve ölen toz akarlarının kalıntısını aynı anda vakumluyoruz.

UV-C Işık İle Antibakteriyel Koltuk Yıkama Broşürü

Eklem bacaklı mikroskobik canlılar olan ev tozu akarları sadece bu yöntemle ortadan kaldırılabilir. Bir örümceği andıran yapısıyla yüzeye yapışan ve sıkıca tutunan akarlar, sıradan bir vakumla temizlenemez. UV-C Işık İle Antibakteriyel Koltuk Yıkama için firmamıza 0312 911 80 16 numaralı telefondan ve whatsapp hesabından ulaşabilirsiniz.

Ev Tozu Akarları - Mikroskobik Görünümü
Ev Tozu Akarları Mikroskobik Görünümü

UV-C (Ultraviyole – C) Işık Ne İşe Yarıyor?

Temizlenecek yüzeylerin UV-C ışınlarına maruz bırakılmasıyla virüsler ve bakteriler tamamen temizlenmektedir ancak temizlenecek alanda kir, ter ve toz gibi katmanlar varsa ya da yüzey gözenekliyse UV-C ışınları etkisiz kalabilir. Kullandığımız ekipman, bu olasılıklar düşünülerek tasarlanmıştır ve yüzeye uygulanan darbe sayesinde tüm zararlı mikroorganizmaların ışınların etkisi altında kalması sağlanmaktadır.

İyi bir dezenfeksiyon aracı olan UV-C ışık kaynakları, COVID-19’a neden olan virüs de dahil olmak üzere ev tozu akarları, bakteri, küf ve diğer mikroorganizmaları yok eder.

Çevre dostu bir temizlik yöntemi olan UV-C ile koltuk temizleme işleminde ekstra kimyasal kullanmaya gerek kalmadan koltuk yıkama aşamalarından biri tamamlanmış olur.

ANKARA BUHARLI KOLTUK YIKAMA®

UV-C Işık İle Antibakteriyel Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama hizmetimizdeki bu aşama özellikle astım hastaları, alerjik ve atopik kişiler için önerilmektedir. Öte yandan kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvan besleyen kişiler de bu hizmetimizden faydalanarak yaşam alanlarını (özellikle yataklar) tamamen hijyenik hale getirebilirler. Anti-alerjik Ultraviyole ışınlı koltuk yıkama hizmetimiz, buharlı koltuk yıkama hizmetinin bir aşamasıdır ve bu aşama için ekstra ücret istenmemektedir. Fiyat listesi için tıklayınız.

Ankara’da hizmetlerimizden faydalanmak için bize aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz.

  1. https://www.aid.org.tr ↩︎
5 1 oy
Kullanıcı Oyu
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster