yandex
Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ultraviyole Işınla Koltuk ve Yatak Temizliği

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® olarak uzun yıllardır koltuk temizliği hizmeti veriyoruz ve “Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?” başlıklı yazımızda yılların tecrübesini siz değerli müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Bizlere rahat yaşam alanları sunan koltuk takımlarını seçim aşamasına gelince ince eleyip sık dokumanız gereken pek çok kriter bulunuyor. Koltuk takımı ya da oturma grubu seçiminde koltukların işlevselliği ve rahatlığını göz önünde bulundururken dayanıklılığını ve temizlenebilirliğini de göz ardı etmeyin.

Koltuk Takımı Seçiminde Tarzınızı Belirleyin.

Tarzınızı belirlemeden koltuk takımı seçmeye çalışmayın. Zira bu durumda gereksiz zaman ve efor kaybı yaşarsınız. Seçeceğiniz koltuk takımı, odanızın tarzını da belirleyeceği için iyi düşünmeli ve net bir karar vermelisiniz. Country, retro, iskandinav, chester ve avangart tarzları gözden geçirip tarzınızı belirleyebilirsiniz. Bunun için mağaza mağaza dolaşmak yerine evinizde kahvenizi yudumlarken Google‘da bir kaç arama yaparak aradığınız tarzı bulabilirsiniz.

İşlevselliğine Dikkat Edin.

Koltuk takımınızı kullanım amacınıza uygun fonksiyonları olacak şekilde seçin. Örnek olarak televizyon karşısında kullanacağınız bir kanepede dinlenme fonksiyonun olmasına ya da çok sık misafir ağırlıyorsanız kanepenin yatak olma özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz. Teknolojiyle sıkı fıkıysanız yeni koltuk takımlarındaki usb şarj özelliği ya da ses sistemi gibi özelliklerin de olduğu seçenekleri düşünebilirsiniz.

Saklama Alanları…

Bazalı koltukları tercih ederek eşyalarınızı istifleyebileceğiniz alanlara sahip olabilirsiniz.

Koltuk Takımının Kumaşını Belirleyin.

Piyasada onlarca çeşit koltuk kumaşı varken bu kumaşların malzeme yapısı, rahatlığı, temizlenebilirliği ve dayanıklılığı gibi kriterlere bakın. Mağazalarda deneyimleyebileceğiniz kumaşlar sayesinde ihtiyacınız olan kumaşı bulabilirsiniz. Örneğin; keten, nubuk, örme, polyester, deri ve keçe kumaşlar… Kumaş seçiminde üretiminde çevreye, kullanımında insan sağlığına zararı bulunmadığına dair sertifikaya (Örneğin; Oeto-tex – Ekoteks “Standart 100, Made in Green, Leather Standard, STeP, Detox to Zero, Eco Passport”) sahip kaliteli markaları seçmelisiniz.

Mondihome marka Dolce Gold koltuk takımı

Temizlenebilirliğine Dikkat Edin.

Koltuk yıkama alanında uzmanlaşmış bir temizlik firması olarak koltuk takımı seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri madde madde ele aldık ve tabii ki en çok dikkat çekeceğimiz konu koltuk takımının döşemelik kumaşının temizlenebilirliğidir. Leke tutmayan, iz bırakmayan kumaşları seçmeniz lehinize olacaktır. Zen kumaş gibi sıvı geçirmeyen koltuk kumaşlarını tercih edecekseniz de avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurun. Temizlik açısından ayak yüksekliği de önemli bir konu… Çok alçak bir oturma grubu seçerseniz elektrikli süpürge başlığı koltukların altına sığmayabilir.

Evcil Hayvan Sahipleri…

Özellikle kedi besleyen kişilere sık örgülü dayanıklı kumaşları tavsiye ediyoruz.

Konforu Ön Planda Tutun.

Koltuk takımınızı yukarıdaki kriterlere göre belirleseniz de rahat bir kullanım imkanı sunmuyorsa hatalı tercih yapmış olabilirsiniz. Bunun için koltukların oturum yumuşaklığını mağazalarda kontrol edin. Günümüzde mobilya üreticileri, yüksek dansiteli kaliteli süngerler kullansa da size en uygun yumuşaklığı bulmanız için diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.

Koltuk takımının konforunu etkileyen en önemli şeylerden biri de oturum ve ayak yüksekliğidir. Televizyon karşısında yer alacak bir koltuk için alçak ayaklar tercih edebilirsiniz.

Yaşam Alanlarınıza Uygun Mobilya Tercih Edin.

Odanızın ölçüsüne uygun tercihlerde bulunmayı ihmal etmeyin. Geniş alanlarda yapılan katalog çekimlerinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Koltuk takımları, fotoğraflarda ya da mağazalarda göründüğü gibi evinizde görünmeyebilir.

Malzeme Yapısına Dikkat Edin.

Koltukların iskeletinde demir profil ve ahşap gibi materyaller kullanılmaktadır. Tercihinizi hangisinden yana kullanacağınıza karar verin. Hatta Türkiye’de bor madeninden yapılan kanepe iskeleti bile bulunuyor. Milyonlarca ağacın kesilmesini engelleyen, kırılmayan ve uzun ömürlü olan bor madeninden üretilen kanepe iskeletini de tercih edebilirsiniz.

Tercihinizi metal iskeletten yana kullanacaksanız iskeletin antipas boya ile boyandığından emin olun. Aksi halde özellikle nem oranının yüksek olduğu şehirlerde, koltuklarınız kısa sürede paslanır ve çürür.

Ahşap iskeletli bir mobilya almak istiyorsanız gürgen ya da kayın ağacından üretilmiş olmasına dikkat edin.

Koltukların ayaklarında da plastik, ahşap ya da metal materyaller kullanılmaktadır. Özellikle plastik ayak seçecekseniz dayanıklı olduğundan emin olun ve üç kişilik koltuklarda (kanepelerde) ekstra destek ayakları olduğundan emin olun. Ayrıca ayakların yere temas eden kısmında kaliteli ve sağlam bir keçe ya da parkeyi çizmeyecek bir malzeme olduğundan emin olun.

Odanıza Ayrı Bir Hava Katın.

Koltuk şalı kullanarak, koltuk takımınızı sıradanlıktan kurtarabilirsiniz. Bunun için daha önce paylaştığımız “Koltuk Şalı Nedir? Hangi Özelliklerde Olmalıdır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Halı, Sehpa ve Perde Tercihiyle Güzel Bir Kombin Oluşturun.

Koltuk takımıyla uyum sağlaması için halı, sehpa ve perde tercihinizi de tarzınıza uygun yapmaya çalışın. Fransız filozof Denis Diderot ile aynı akibeti paylaşmamaya özen gösterin. 🙂

Son olarak küçük bir hatırlatma… Koltuk takımınızı kullanırken koltuk örtüsü serecekseniz “Koltuk Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama firmasının tanıtım broşürü.

Yeni koltuk takımınızı kullanım sıklığına bağlı olarak yılda bir kez ya da iki yılda bir kez temizletmenizi tavsiye ediyoruz. Türkiye’de ilk kez uygulamaya başladığımız UV-C ışınlı koltuk yıkama uygulamamız sayesinde %99,99 antibakteriyel temizlik hizmeti sunuyoruz.

Firmamıza 0312 911 80 16 numaralı telefondan ve whatsapp hesabından ulaşabilirsiniz. İnstagram hesabımızdan koltuk yıkama ve duvardan duvara halı yıkama hizmetimizle ilgili paylaşımlarımızı inceleyebilirsiniz.

5 1 oy
Kullanıcı Oyu
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster