yandex
Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Visco Yatak Yıkanır mı?

Ultraviyole Işınla Koltuk ve Yatak Temizliği

Sıvıyla temas ettiğinde özelliğini kaybeden visco yataklar, sulu ve buharlı yıkama yöntemiyle yıkanamaz. Visco yatak temizliği, uv-c ışınları ile %99,99 oranında antibakteriyel olarak yapılabilmektedir.

Öncelikle visco yatakların özelliklerinden söz etmek istiyoruz ki neden sulu yıkama yapılamayacağı daha net anlaşılsın.

Visco Yatak

NASA’nın insanlığa armağanlarından biri olan hafızalı köpük (memory foam) adındaki özel bir materyalden yapılan bir yatak türü olan visco yatak vücudun şeklini alabilen, vücudu destekleyen ve daha iyi bir uyku deneyimi yaşatan yatak türüdür.

Günümüzde ayakkabı tabanlarında dahi kullanılmaya başlanan hafızalı köpük, vücudun ısısına ve ağırlığına göre tepki göstererek şekil alır. Yataktan kalkınca eski formuna geri döner.

Visco Yatak Özellikleri:

Teknik olarak yaysız bir yatak türü olan visco yataklar kaliteli ve yüksek dansiteye sahip süngerlerle ve jel katmanlarla desteklenerek üretilmektedir. Yaptığımız araştırmada yatak üreticilerinin internet sitelerinde visco yatağın özellikleri şöyle sıralanmış;

  • Kan dolaşımını düzenler.
  • Ağrıları dindirmeye yardımcı olur.
  • Terlemeyi önlemeye yardımcı olur.
  • Açık hücreli yapısı sayesinde toz akarlarına ve diğer alerjenlere karşı dirençlidir.
  • Uzun ömürlüdür.

Bel, boyun ve sırt ağrısı yaşayanlar, terleme sorunu yaşayanlar ve yatağını biriyle paylaşan kişiler için ideal olan visco yataklar, yumuşak yatak sevmeyenler için önerilmemektedir.

Visco Yatak Yıkanır mı?

Yazımızın ilk kısmında da söz ettiğimiz gibi sıvıyla temas ettiğinde özelliğini kaybedeceği için visco yatak yıkanamaz. Peki nasıl temizlenebilir?

Visco Yatak Yıkanır mı?

UV-C Işınlı Yatak Temizliği

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® olarak Türkiye’de ilk kez ultraviyole c ışınları ile koltuk ve yatak temizliği hizmeti vermeye başladık. Kullandığımız cihaz sayesinde, 3 işlemi aynı anda yaparak yataklarınızı %99,99 oranında antibakteriyel hale getiriyoruz.

  • UV-C ışınları ile temizlik: Bu aşamada ultraviyole C ışınları ile yatağınızda yaşamını sürdüren ev tozu akarları ve bakteriler gibi gözle görülmeyen mikroorganizmaları yok ediyoruz.
  • Dakikada 4200 darbe: UV-C ışınlarını yaydığımız anda, yüzeye dakikada 4200 darbe vurarak yüzeyin tamamen UV-C ışınlarına maruz kalmasını sağlıyoruz.
  • Vakumlama: Darbelerle hareketlendirdiğimiz yüzeyi, yüksek vakum gücüyle vakumluyoruz. Böylece öldürülen toz akarları ve diğer mikroskobik canlıları, bunların dışkılarını ve cildimizden dökülen ölü derileri yataktan uzaklaştırıyoruz. HEPA filtre sayesinde tozları tamamen hapsediyoruz.

Derinlemesine yaptığımız bu temizlik işlemi sonucunda %99,99 oranında antibakteriyel bir uygulama yapmış oluyoruz.

Visco yataklar için sadece ilk aşama uygulanmaktadır. Videoda görülen sulu yıkama işlemi yapılmamaktadır.

Visco yatak temizlik işleminden sonra sıvı geçirmeyen ve yatağın her yanını kaplayan bir alez kullanmanız durumunda yatağınızın temizliğini uzun süre koruyabilirsiniz.

UV-C Işınlı Visco Yatak Temizliği Fiyatları (Güncel)

UV-C YATAK TEMİZLİĞİ NİSAN 2024 FİYATLARI
CinsKampanyalı Fiyat
Tek Kişilik Yatak
(90×190 cm.)
150 TL
Tek Kişilik Yatak Başlığı50 TL
Tek Kişilik Yatak Bazası50 TL
Çift Kişilik Yatak
(160×200 cm.)
300 TL
Çift Kişilik Yatak Başlığı100 TL
Çift Kişilik Yatak Bazası100 TL
Kral Yatak
(200×200 cm.)
450 TL
Kral Yatak Başlığı150 TL
Kral Yatak Bazası150 TL
Yastık20 TL
Ev tozu akarları

ANKARA BUHARLI KOLTUK YIKAMA® – 0312 911 80 16

Ankara genelinde hizmet veren firmamızla 0312 911 80 16 numaralı telefondan ve whatsapp hesabından iletişime geçebilirsiniz. İnstagram hesabımız: @anrkbuhkoly

5 1 oy
Kullanıcı Oyu
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster