yandex
Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Yemek Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ultraviyole Işınla Koltuk ve Yatak Temizliği

Yemek odası takımı alırken dikkat etmeniz gerekenlere bu yazımızda yer verdik. Ankara Buharlı Koltuk Yıkama® olarak siz değerli müşterilerimize dekorasyon önerileri vermeye devam ediyoruz.

Seçeceğiniz tarzı belirleyin.

Genellikle salonlarda kullanılan yemek odası takımlarının salonda yer alan koltuk takımınızla uyumlu olması çok önemlidir. Özellikle farklı tarzlarda bir salon takımı ile yemek odası takımı uyumsuz bir görünüme neden olur. Modern, retro, country ve minimalist tarzlardan birini seçebilirsiniz. Sizi iyi hissettirecek ve odanıza ferah bir görüntü sağlayan mobilyaları seçin.

İhtiyacınızı belirleyin.

Küçük bir alan için sadece masa ve sandalyeler yeterli olabileceği gibi daha geniş alanlar için konsol ve gümüşlüğe de yer verebilirsiniz.

Renk tercihinizi yapın.

Masa ve sandalyeler için odanızı ferah gösteren açık renkleri ya da klasik bir yemek odası takımı istiyorsanız siyah ya da ceviz rengindeki seçenekleri düşünebilirsiniz. Yansıyan yüzeyli konsol ve gümüşlüğü tercih ederek dar alanlar için ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Yemek odası takımının malzemelerini belirleyin.

Sunta, ahşap, metal ve cam gibi malzemelerden üretilen birçok model bulunmaktadır. Bunların arasından zevkinize ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yemek Odası Modülleri

Masa, sandalye, bench, gümüşlük, konsol ve ayna gibi eşyaları kullanarak yemek odanızı dilediğiniz gibi dekore edebilrsiniz.

Yemek odasında masa seçimi:

Odanızın genişliğine göre açılabilir ya da sabit olarak seçebileceğiniz yemek masası, yemek odasında en dikkat çeken mobilyadır. Sağlam ayaklı ve sıvıya maruz kaldığında hemen zarar görmeyecek kalitede bir masa seçmeniz faydanıza olacaktır. Çocuklu aileler, köşeleri sivri masalar yerine kavisli masaları tercih edebilir.

Sandalye ve bench seçimi:

Sandalye seçiminde kumaş seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Odanızda yer alan koltuk takımıyla uyumlu renkler seçmeniz lehinize olacaktır. Ayrıca “Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?” başlıklı yazımızda belirttiğimiz üzere sandalyede dayanıklı ve yıkanabilir kumaş seçmeniz durumunda uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Yemek odası takımı dar bir alandaysa bench kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

Konsol seçimi:

Salonu ve yemek odasını birbirinden ayırmak için de kullanabileceğiniz konsolu saklama alanı olarak kullanabilirsiniz. Konsolun sağlam bir malzemeden üretilmiş olmasına ve dayanıklı ayaklara sahip olduğuna emin olun. Şamdanlar, mumlar ve dekoratif aksesuarları konsolun üzerine yerleştirebilirsiniz.

Gümüşlük ya da vitrin modülü seçimi:

Yemek takımlarınızı sergileyebileceğiniz gümüşlüğün sağlamlığını özellikle kontrol edin. Tercihinizi cam raflı modellerden yana kullanacaksanız fazla ağırlık koymamaya özen gösterin.

Ayna seçimi:

Yemek odasında farklı büyüklükte aynalar kullanarak dar alanları geniş gösterebilirsiniz.

Aksesuar seçimi:

Öte yandan yemek odanızda lambader ve avize kullanarak hoş bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Yere sermek için de güzel bir halı tercih etmeyi ihmal etmeyi unutmayın.

Yemek odası takımınızda kullanacağınız sandalyelerin temizliği için firmamızdan sandalye yıkama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca ilgili sayfada ilginizi çekebilecek pek çok sandalye modeli de yer almaktadır.

Ankara Buharlı Koltuk Yıkama®

Yemek Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ankara’da koltuk yıkama ve duvardan duvara halı yıkama hizmeti veren firmamıza 0312 911 80 16 numaralı telefondan ve whatsapp hesabından ulaşabilirsiniz. İnstagram adresimize (@ankrbuhkoly) de göz atabilirsiniz.

5 1 oy
Kullanıcı Oyu
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Geri bildirimler
Tüm yorumları göster